top of page

תודה שהצטרפתם למשפחת האומנה של עמותת  S.O.S חיות

לפני 45 שנים עמותת אס.או.אס חיות הביאה לארץ את המושג משפחות אומנה לכלבים ולחתולים. במקום כלוב קר ומנוכר – בית חם ומלטף. זאת דרך הפעולה והשיטה של עמותת אס.או.אס חיות מיום הקמתה, שיטה שהוכיחה את עצמה. היום, לשמחתנו, אימצו את הדרך שלנו כמעט כל העמותות.

בית אומנה אמור להיות מקום בטוח, אוהב, מתקן ומשקם עבור כלבים שנולדו או ננטשו אל תוך מציאות קשה. בנוסף לליטוף, חיבוק ואהבה יש לכם כמשפחת אומנה תפקיד חשוב בעתידם של כלבי האומנה. הימים הבאים הם הזדמנות נפלאה עבורנו להכיר טוב יותר את הכלב/ה, לאסוף מידע מדויק יותר אודות האופי וההרגלים שלו/ה ולקבל תמונות וסרטונים שיעזרו בפרסום. למעשה, בעזרת המידע והצילומים  (סטילס ווידאו) שנקבל מכם, נוכל לפרסמו/ה  ולהתאים עבורו/ה בית מאמץ בצורה הטובה והמדויקת ביותר והפעם - לכל החיים.

 

לפני שתתחילו את שבוע האומנה שלכם. הנה כמה כללים חשובים:

יש להחזיק את הכלב רק בתוך הבית ולא במרפסת, חצר או גינה. במידה והחצר שלכם מגודרת הרמטית, ניתן לתת לכלב/ה לשהות בה תחת השגחה בלבד. בשום מצב אין להשאיר כלב/ה לבד בגינה/מרפסת/חצר.

משך האומנה הינו לשבוע שלם, מיום שבת בשעה 14:00 עד שבת הבאה בשעה 9:30, אלא אם נאמר לכם אחרת. האיסוף וההחזרה בימי שבת הינם למתחם האימוץ של העמותה בהרצליה (אס או אס חיות הרצליה בוויז).

אין לקלח גורים בימים הראשונים בבית האומנה. אם בחרתם לעשות זאת, חשוב מאוד להקפיד לקלח רק באור יום וליבש היטב במגבת ובמיבש שיער, להיזהר בשימוש במייבש שיער או מוצרי חימום אחרים שעלולים לסכן את הכלב/ה.

 

בטיחות:  כמו עם ילדים, גם עם כלבים חשוב לשמור על סביבה בטוחה. וודאו שאין בסביבתם חוטי חשמל, צמחים רעילים, חומרי ניקוי או כל דבר העשוי לסקרן אותם ובסופו של דבר לפגוע בהם.

מזון מסוכן: ישנם מספר סוגי מזונות שחשוב מאוד להימנע מהם, הם עלולים לסכן את בריאות הכלב/ה שלכם: בצל, שום, שוקולד, צימוקים, ענבים, תבלינים. עצמות עוף עלולות לפצוע את המעיים ולסכן ממש.

שימו לב לתאבון שלו: גור אמור להרגיש נוח ובטוח לאכול עד שש שעות מהרגע שהגיע אליכם הביתה. כלב/ה בוגר לעומת זאת צריך לעיתים 24 שעות כדי להסתגל. במידה והכלב הקיא יותר מפעם אחת או שלשל (שלשול מימי), אינו חיוני, או שמרגיש לכם שהוא/היא חש ברע - יש לעדכן אותנו בהקדם. מחוץ לשעות הפעילות: במידה ונראה לכם שהמצב הבריאותי דורש התערבות מידית, הנכם יכולים להגיע לבית החולים הווטרינרי בבית דגן ולרשום את הכלב על שם העמותה.

חשוב לנו שתדעו: אם העברנו לרשותכם כלב/ה לאומנה, אנחנו סומכים עליכם. סומכים שלא תעבירו אותו לבית אחר מבלי לידע אותנו, גם אם הכוונה שלכם טובה. אנחנו סומכים עליכם שבמידה והוא יזדקק להסעה לטיפול רפואי ,שאת העלות שלו אנו נישא כמובן , אתם תדאגו ולא תינטשו אותו. אנחנו סומכים עליכם, הכלבים סומכים עליכם. במידה ומסיבה כלשהי לא תוכלו להחזיק בכלב/ה עד יום האימוץ הבא - יש ליידע אותנו בשעות הבוקר בלבד(!) על מנת לאפשר לנו למצוא סידור הולם לכלב/ה. 

אנחנו מודים לכם שוב, על שלקחתם חלק במסע שלנו לשיקום והצלת כלבים בישראל. 

אימוץ: במידה ותבחרו לאמץ את בעל החיים, תידרשו לשלם סל אימוץ  ולהחזיר את הציוד שהושאל לכם למתחם העמותה ביום שבת (קולר, רצועה, גדר/כלוב, קערות וכו'). ראו כאן מידע לגבי סל האימוץ >>>

פיקדון:  במעמד רישומכם כאומנה, תתבקשו למסור פרטי אשראי לפיקדון. הפיקדון הוא ללא חיוב, וללא תפיסת מסגרת אשראי. ככל שהכלב/ה לא יושבו לעמותה במועד שיקבע לכך, לעמותה עומדת הזכות להתריע על חיובכם בסך עלות סל האימוץ, ולחייבכם בו ככל שלא תשיבו את הכלב/ה בתוך הזמן שתתבקשו לעשות כך. 

לתפקיד שלכם יש חלק מהותי בעתיד טוב יותר עבורם ואנחנו מודים לכם מעומק הלב.

משרד העמותה זמין בימים א'-ה' בין השעות 9:00 עד 18:00 במספר: 03-7441010 או 03-7441111

 

במקרים דחופים , יש להתקשר או לשלוח הודעת וואטסאפ למספרים:

לגבי גורי כלבים :   052-655-6952 

לגבי כלבים בוגרים :  לידיה:  053-3910105 או איתי:  052-7481237 או שירה: 054-7041704

לגבי חתולים: 052-4001630

מניעת בריחות

  . לבדוק שהקולר הדוק 

 

אם הכלב מתנגד או חושש לעלות לרכב לנסות לשדל אותו עם חטיפים או להרים אותו, כנל עם חדרי מדרגות / מעליות בימים הראשונים , עד שיתרגל

.לפעמים יש להם קושי בהתחלה

 

.לנסוע עם חלונות סגורים או לפתוח פתח צר בלבד

 

.כשיוצאים מהרכב  - לפני שפותחים את דלת הרכב -  לתפוס את הרצועה של הכלב ביד (שהכלב לא יחמוק החוצה במהירות מהפאניקה)

 

לסגור חלונות ומרפסת בבית כשאין אף אחד בבי.ת.

 

.כשיוצאים בפעמים הראשונות מהבית, לצאת לטיולים קצרים באיזור הבית  ולהימנע מלטייל עם הכלב במקומות הומים, רועשים או מלחיצים.

 

.לא להשאיר ולו לדקה אחת את הכלב בחצר הפרטית (אם קיימת בבית) ללא השגחה בחודש הראשון לפחות

 

כשפותחים את דלת הבית (בחודשים הראשונים) חשוב חשוב לוודא שהכלב רחוק מפתח הדלת. כמו כן, עדיף לפתוח פתח צר עמ שהכלב לא יתן ספרינט ויחמוק. הכי נכון זה לפתוח דלתות כשהכלב קשור ברצועה

 

לא לשחרר בחוץ או בגינת כלבים בחודש הראשון

 

אם הכלב מתנגד ללכת ברחוב לא למשוך בכוח שלא ימלט מהקולר או מהריתמה, אלא לשדל אותו בדרכים חיוביות אחרות להמשיך ללכת אן לשנות כיוון

 

לא להשאיר בחודש הראשון בבתים אחרים שאינו מכיר ושלא בנוכחותכם

bottom of page